fbpx

Jak sprawnie nadawać relacje w szkicu?

W Alibre Design relacje w szkicu można nadawać na kilka sposobów.

Podczas szkicowania w zakładce Szkicowanie 2D wybieramy odpowiednią relację i wskazujemy elementy szkicu, którym chcemy nadać relacje. Po wybraniu odpowiedniej relacji program informuje nas w lewym dolnym rogu ekranu, jaki element szkicu należy teraz wskazać.

 

 

 

Kolejnym sposobem nadawania relacji w szkicu jest używanie narzędzia Automatyczne relacje. Podczas szkicowania program automatycznie wyszukuje relacje, które mogą wystąpić. Klikając myszą potwierdzamy i dodajemy relacje do szkicu.

 

 

W Alibre Design relacje w szkicu można także nadawać poprzez Dynamiczne przyciski pod kursorem. Kiedy zaznaczymy elementy do nadania relacji w Dynamicznych przyciskach pod kursorem, pojawią się relacje, które można nałożyć. Program sam podpowie, jakie relacje pasują do zaznaczonych elementów. Kolejność zaznaczania elementów ma wpływ na końcowy rezultat nadania relacji.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.