Modelowanie części

Projektuj w środowisku, które znasz

Alibre to zaawansowany, ale łatwy w użyciu system do modelowania części. Jeżeli korzystałeś już z innego oprogramowania CAD3D, to płynnie przejdziesz do Alibre Design. Jeśli chcesz, możesz zmienić interfejs, dostosować skróty klawiszowe, a nawet sposób w jaki obracasz przestrzenią roboczą za pomocą myszki.

Projektuj w pełni parametrycznie budując model lub wykorzystaj katalog gotowych operacji. A jeżeli brakuje Ci jakiegoś narzędzia - skorzystaj z gotowych skryptów, lub przygotuj własny. Możliwości programu nie stanowią ograniczenia w tworzeniu.

Łatwe szkicowanie

Intuicyjne rysowanie z podręcznym menu i sprawdzaniem błędów przyspieszy pracę.

Sprawne edytowanie

Edycja elementów jest tak prosta, jak zmiana wymiarów. Nawet w złożonych modelach możesz edytować wszystko, w dowolnym momencie.

parametry Alibre Design

Parametryzacja

Zdefiniuj równania dla parametrów lokalnych i globalnych, zgodnie z założeniami projektu. Edytowanie stanie się o wiele łatwiejsze.

2021 02 23 11h57 10

Oszczędzaj czas

Dynamiczne przyciski pod kursorem dostosowują się do sytuacji i dają dostęp do narzędzi, którym w danej chwili potrzebujesz.

Importuj powierzchnie

Importuj i pracuj z modelami powierzchniowymi i dołącz do swojego projektu elementy o bardzo naturalnym kształcie.

Modelowanie złożeń

Intuicyjne budowanie złożenia

Przyciągnij elementy do siebie, a program sam zaproponuje relacje, nawet te najbardziej zaawansowane jak przekładnie zębate, połączenia śrubowe i wiele innych. Edytuj lub twórz powiązane modele w kontekście złożenia lub operuj na całym złożeniu.

Definiuj model

Złożenie oparte na rzeczywistych relacjach (połączenia śrubowe, przekładnie itp.).

Relacje InterDesign

Po edycji lub wymianie dowolnego elementu, wszystkie powiązane obiekty zostaną przebudowane natychmiast.

Konfiguracje

Jeden model może być podstawą wielu wariantów dzięki stworzeniu Konfiguracji zapisanych na drzewku projektu. Z łatwością przełączaj się między nimi.

Prezentacja

Automatycznie lub ręcznie twórz widoki rozstrzelone i animacje, aby zilustrować proces i wyeksportuj je jako PDF 3D lub opublikuj w rysunku.

Kolizje

Ruch elementu ograniczony jest komponentami lub wartościami. Raportuj wszystkie kolizje np. za pomocą widoku w przekroju 3D.

Modelowanie blach

Łatwo stworzysz każdą blachę

Szybko i wydajnie – kontroluj współczynnik gięcia, kształt oraz rodzaj podcięcia i domknij naroża. Alibre Design dba o całą matematykę – Ty skupiasz się tylko na tym, co trzeba wykonać. Twórz rozwinięcia blach jednym kliknięciem, żeby sprawdzić ich poprawność i umieścić w dokumentacji technicznej.

Wbudowana matematyka

Złożona matematyka dba o prawidłowe zagięcia blach, a Ty możesz skupić się wyłącznie na projektowaniu.

Przekształcanie modelu

Przekształć stworzone lub zaimportowane modele 3D w rozwijany arkusz blachy za pomocą prostego kreatora konwersji.

Wyciągane łączniki

Twórz w pełni funkcjonalne stożkowe łączniki, aby połączyć różne elementy blaszane ze sobą. Jest to szczególnie przydatne przy projektowaniu wszelkiego rodzaju kanałów.

Płaskie rozwinięcie

Wystarczy 1 – kliknięcie, aby rozwinąć model. Z łatwością sprawdzisz nakładanie się blach. Twórz rysunki 2D rozwiniętych blach gotowych do produkcji.

Oszczędzaj czas

Automatycznie twórz zamknięte naroża, skomplikowane kołnierze ukośne, wygięcia, przetłoczenia i inne elementy

Dokumentacja techniczna

Zawsze aktualna dokumentacja

Łatwa w wykonaniu i zawsze aktualna, dokumentacja twojego projektu 3D. Zapewnia pełen zestaw narzędzi aby umieścić na rysunku wszystkie wymagane elementy. Rysunki aktualizują się automatycznie, kiedy tylko zmodyfikujesz model. Możesz dołączyć izometryczne widoki również w kolorze, tabelę części, widoki rozstrzelone, wszelkiego rodzaju własne tabele i wiele innych elementów idealnie dopasowanych do szablonu rysunku. Na koniec masz możliwość swobodnej publikacji do PDF, DWG lub DXF.

Automatyczne rysowanie

Wybierz, widoki, które chcesz, a twój model 3D zostanie automatycznie przekształcony na gotowy do detalowania rysunek 2D.

Zawsze poprawne

Źródłem poprawności jest model 3D. Kiedy zostanie zmieniony, twoje rysunki zaktualizują się wraz z wymiarami.

Multum opcji

Masz do dyspozycji każdy widok jaki tylko jest potrzebny. Wszystkie standardowe narzędzia  do detalowania są na wyciągnięcie ręki.

Gotowe do produkcji

Bądź dokładny dzięki komunikacji projektowej w zakresie produkcji, patentów, instrukcji, outsourcingu i wielu innych.

Publikowanie

Publikuj rysunki, tabele części i widoki rozstrzelone do DWG, DXF lub PDF 3D dla produkcji i w celu archiwizacji.

Wizualizacje

Rób fotorealistyczne wizualizacje do promocji

Zamień swój model CAD w zapierające dech w piersiach cyfrowe fotografie przy użyciu potężnego silnika do renderowania. To jest mega proste i wszystko w czasie rzeczywistym. Nie potrzebujesz kart graficznych z najwyższej półki. Twórz wizualizacje na strony internetowe, do broszur i prezentacji już w kilka minut.

Transferuj 1 kliknięciem

Wyślij swój model 3D do środowiska renderowania za pomocą pojedynczego kliknięcia myszą i zaktualizuj go jeśli to potrzebne.

Otrzymasz to, co widzisz

Render będzie wyglądał tak, jak go widzisz podczas tworzenia. Zmieniaj łatwo, bez potrzeby czekania na jakiekolwiek  uaktualnienie.

Efekty w czasie rzeczywistym

Nie musisz włączać renderowania i czekać. Natychmiast widzisz wybrany materiał, efekty oświetlenia i wszystkie inne zmiany, których dokonałeś.

Biblioteka materiałów

Wybieraj standardowe materiały z ogromnej biblioteki poprzez przeciągnięcie i upuszczenie na swój model. Modyfikuj je prostym suwakiem.

Testowanie materiału

Szybko i wirtualnie przetestuj kolor i materiał produktu. Twórz doskonałe zdjęcia, aby szybko uzyskać informacje zwrotne.

Skrypty

Łatwy sposób na automatyzację pracy

Alibre Script to wbudowany moduł skryptowy oparty na języku Python. Umożliwia dostęp do funkcji Alibre Design, dzięki czemu można ułatwić i przyspieszyć pracę wykorzystując programowo wykonywane polecenia. Oszczędzaj czas, automatyzując powtarzalne zadania lub budując zaawansowane programy, które tworzą całe części, a nawet zespoły zgodnie ze specyfikacjami.

Przykłady skryptów znajdziesz tutaj

Skrypty Alibre Design

Język Python

Łatwy, dobrze udokumentowany z dużymi możliwościami. Python jest bardzo popularnym językiem do szybkiego i łatwego wykonywania zadań.

Automatyzacja

Chcesz utworzyć 150 podobnych elementów w różnych rozmiarach? Lub np. eksportować 87 plików jako STEP, STL i IGS? Zrób to skryptem.

Konstruuj

Skrypty mogą tworzyć skomplikowaną geometrię i zespoły. Stwórz moduł generujący części, który pozwala wysłać klientowi gotowy model w ciągu kilku sekund.

Interfejs użytkownika

Utwórz graficzny interfejs użytkownika dla swoich skryptów. Wybierz dane wejściowe bezpośrednio na modelu 3D.

Udostępniaj skrypty

Nasza społeczność tworzy niesamowite skrypty, które możesz pobrać i używać. Więcej na temat społeczności znajdziesz tutaj.


 

Gotowy na Alibre Design?


Może Cię zainteresować.

Wymagania sprzętowe