Modelowanie części

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zrobić wszystko, czego potrzebujesz

Alibre to zaawansowany, ale łatwy w użyciu system do modelowania części. Zbudowany jest na precyzji i dostosowany do wymogów stawianych przez przemysł. Jest w pełni parametryczny i opiera się na operacjach. Praca w nim jest jak modelowanie z cyfrowej gliny, będziesz dodawać i usuwać kawałki aż do ukończenia swojej części. Opanuj kilka podstaw i możesz zaczynać!

Świetne szkicowanie

Łatwe i przyjemne rysowanie dzięki kompleksowemu narzędziu do szkicowania z pomocnymi radami, sprawdzaniem błędów oraz ogromnymi możliwościami.

Łatwe edytowanie

Edycja elementów jest tak prosta, jak zmiana wymiarów. Nawet w złożonych modelach możesz edytować wszystko, w dowolnym momencie.

parametry Alibre Design

Równania

Zdefiniuj równania dla parametrów lokalnych i globalnych, zgodnie z założeniami projektu. Edytowanie stanie się o wiele łatwiejsze.

Oszczędzaj czas

Dynamiczne przyciski pod kursorem dają dostęp do podstawowych narzędzi bez uciążliwego szukania i klikania na nie w menu.

Importuj powierzchnie

Importuj i pracuj z modelami powierzchniowymi i dołącz do swojego projektu elementy o bardzo naturalnym kształcie.

Modelowanie złożenia

Wierna kopia gotowych produktów

Nieważne czy proste, czy skomplikowane, połącz wszystkie części razem i powołaj do życia cyfrowy produkt. Zdefiniuj relacje, które odzwierciedlają rzeczywistość. Sprawdź możliwość i zasięg ruchu oraz wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Kontroluj właściwości fizyczne, takie jak waga, objętość i z łatwością edytuj dowolną część bezpośrednio w złożeniu.

Definiuj model

Model może posiadać zestaw rzeczywistych relacji, które definiują sposób w jaki elementy ze sobą współgrają.

Kaskadowe edytowanie

Edytuj wiele elementów na raz poprzez ustawienie relacji między częściami lub zdefiniowanie globalnych parametrów.

Twórz warianty

Jeden model może być podstawą tysięcy wariantów dzięki stworzeniu Konfiguracji. Z łatwością przełączaj się między nimi.

Komunikacja

Twórz widoki rozstrzelone, aby zilustrować złożenie i wyeksportuj je jako PDF 3D lub opublikuj w rysunku.

Kolizje

Testuj zasięg ruchu elementów, aby wykryć kolizję między nimi. Oceń prawidłowość złożenia za pomocą widoku w przekroju 3D i sprawdź właściwości fizyczne.

Modelowanie blach

Wszystkie projekty blach w jednym miejscu

Tanio i wydajnie – części z blachy są typowymi elementami do obudów, połączeń i wielu innych. Alibre Design dba o całą matematykę – Ty skupiasz się tylko na tym, co trzeba wykonać. Przeglądaj rozwinięcia blach za pomocą jednego kliknięcia, żeby sprawdzić ich poprawność i być pewnym co dokładnie zostało zaprojektowane.

Wbudowana matematyka

Złożona matematyka dba o prawidłowe zagięcia blach, a Ty możesz skupić się wyłącznie na projektowaniu.

Przekształcanie modelu

Przekształć stworzone lub zaimportowane modele 3D w rozwijany arkusz blachy za pomocą prostego kreatora konwersji.

Wyciągane łączniki

Twórz w pełni funkcjonalne stożkowe łączniki, aby połączyć różne elementy blaszane ze sobą. Jest to szczególnie przydatne przy projektowaniu wszelkiego rodzaju kanałów.

Płaskie rozwinięcie

Wystarczy 1 – kliknięcie, aby rozwinąć model. Z łatwością sprawdzisz nakładanie się blach. Twórz rysunki 2D rozwiniętych blach gotowych do produkcji.

Oszczędzaj czas

Automatycznie twórz zamknięte naroża, skomplikowane kołnierze ukośne, wygięcia, przetłoczenia i inne elementy

Rysunki

Produkcja i rysunki patentowe

Proste, zgodne ze standardami firmy i wszechstronne detalowanie 2D twojego projektu 3D. Rysunki aktualizują się automatycznie, kiedy tylko zmodyfikujesz model. Dołącz w pełni kolorowe obrazy twojego projektu, tabelę części, widoki rozstrzelone, wszelkiego rodzaju własne tabele i wiele innych. Publikuj do PDF, DWG lub DXF.

Automatyczne rysowanie

Wybierz, widoki, które chcesz, a twój model 3D zostanie automatycznie przekształcony na gotowy do detalowania rysunek 2D.

Zawsze poprawne

Źródłem poprawności jest model 3D. Kiedy zostanie zmieniony, twoje rysunki zaktualizują się wraz z wymiarami.

Multum opcji

Masz do dyspozycji każdy widok jaki tylko jest potrzebny. Wszystkie standardowe narzędzia  do detalowania są na wyciągnięcie ręki.

Gotowe do produkcji

Bądź dokładny dzięki komunikacji projektowej w zakresie produkcji, patentów, instrukcji, outsourcingu i wielu innych.

Publikowanie

Publikuj rysunki, tabele części i widoki rozstrzelone do DWG, DXF lub PDF 3D dla produkcji i w celu archiwizacji.

Wizualizacje

Rób fotorealistyczne wizualizacje do promocji

Zamień swój model CAD w zapierające dech w piersiach cyfrowe fotografie przy użyciu potężnego silnika do renderowania. To jest mega proste i wszystko w czasie rzeczywistym. Nie potrzebujesz kart graficznych z najwyższej półki. Twórz wizualizacje na strony internetowe, do broszur i prezentacji już w kilka minut.

Transferuj 1 kliknięciem

Wyślij swój model 3D do środowiska renderowania za pomocą pojedynczego kliknięcia myszą i zaktualizuj go jeśli to potrzebne.

Otrzymasz to, co widzisz

Render będzie wyglądał tak, jak go widzisz podczas tworzenia. Zmieniaj łatwo, bez potrzeby czekania na jakiekolwiek  uaktualnienie.

Efekty w czasie rzeczywistym

Nie musisz włączać renderowania i czekać. Natychmiast widzisz wybrany materiał, efekty oświetlenia i wszystkie inne zmiany, których dokonałeś.

Biblioteka materiałów

Wybieraj standardowe materiały z ogromnej biblioteki poprzez przeciągnięcie i upuszczenie na swój model. Modyfikuj je prostym suwakiem.

Testowanie materiału

Szybko i wirtualnie przetestuj kolor i materiał produktu. Twórz doskonałe zdjęcia, aby szybko uzyskać informacje zwrotne.

Skrypty

Łatwy sposób na automatyzację pracy

Alibre Script to wbudowany moduł skryptowy oparty na języku Python. Umożliwia dostęp do funkcji Alibre Design, dzięki czemu można ułatwić i przyspieszyć pracę wykorzystując programowo wykonywane polecenia. Oszczędzaj czas, automatyzując powtarzalne zadania lub budując zaawansowane programy, które tworzą całe części, a nawet zespoły zgodnie ze specyfikacjami.

Przykłady skryptów znajdziesz tutaj

Skrypty Alibre Design

Język Pyton

Łatwy, dobrze udokumentowany z dużymi możliwościami. Python jest bardzo popularnym językiem do szybkiego i łatwego wykonywania zadań.

Automatyzacja

Chcesz utworzyć 150 podobnych elementów w różnych rozmiarach? Lub np. eksportować 87 plików jako STEP, STL i IGS? Zrób to skryptem.

Konstruuj

Skrypty mogą tworzyć skomplikowaną geometrię i zespoły. Stwórz moduł generujący części, który pozwala wysłać klientowi gotowy model w ciągu kilku sekund.

Interfejs użytkownika

Utwórz graficzny interfejs użytkownika dla swoich skryptów. Wybierz dane wejściowe bezpośrednio na modelu 3D.

Udostępniaj skrypty

Nasza społeczność tworzy niesamowite skrypty, które możesz pobrać i używać. Więcej na temat społeczności znajdziesz tutaj.

Może Cię zainteresować.

Wymagania sprzętowe