fbpx

Aby usprawnić pracę programu Alibre Design możemy wykorzystać funkcję Dostosuj wydajność znajdującą się w zakładce Widok  w polu Style wizualne.  Pierwsza opcja zwiększa wydajność kosztem dokładności wyświetlanych elementów.

Minimalna gładkość łuków ustawienia Alibre Design

Maksymalna gładkość łuków:

Maksymalna gładkość łuków Alibre Design

 

Minimalna gładkość łuków:

Minimalna gładkość łuków Alibre Design

 

Następną opcją są Style Wizualne, które poprawiają estetykę wyświetlanych elementów, w wyniku czego wydajność wyświetlania może ulec spadkowi.

Style wizualne Alibre Design

Style wizualne model Alibre Design

Rys. Na modelu zastosowano wszystkie style: Ambient Occlusion, Cień na podłożu, Cień modelu.

 

Kolejne dwie opcje umożliwiają zwiększenie wydajności programu poprzez zmniejszenie dokładności wyświetlanych krawędzi, oraz warstw przeźroczystości. Funkcja Pogrub zewnętrze krawędzie także zwiększa wydajność poprzez użycie mniejszej liczby segmentów generowanych do wyświetlenia krawędzi.

Zarys krawędzi Alibre Design

Zarys krawędzi optymalizacja wyświetlania Alibre Design

Rys. Na zdjęciu widać efekt zastosowania opcji „Szybki”

 

Opcja Ukryj małe lica znacznie zwiększa wydajność programu ze względu na to iż, małe elementy nie będą wyświetlane przy ‘oddalaniu’ obrazu, co pozwala płynnie nawigować nawet bardzo dużymi złożeniami. Natomiast opcja Opóźnij renderowanie małych lic powoduje wyświetlanie się drobnych elementów na samym końcu.

Ukryj małe lica

Ukryj małe lica Alibre Design

Rys. Na zdjęciu widać uproszczony model po zastosowaniu opcji „Ukryj małe lica”

 

Ostatnia opcja tego okna pozwala nam zwiększyć wydajność działania programu dzięki zmniejszeniu płynności wyświetlania grafiki.

Liczba klatek wyświetlania Alibre Design

 

Wydajność pracy nadal niewystarczająca?

Istnieje możliwość globalnego wyłączenia wszystkich stylów wizualnych opartych na DirectX 11+

W tym celu należy wejść w Opcje i wybrać Wyświetlanie, a następnie zaznaczyć Użyj stylu wyświetlania Alibre 2018, a następnie ponownie uruchomić Alibre Design.

stare style wizualne Alibre Design

Zmiana ta ma wpływ na środowisko modelowania 3D, a także na dokumentację 2D oraz sposób generowania plików PDF oraz PDF3D.

Dzięki wprowadzeniu powyższej zmiany, nawet komputery o słabej specyfikacji powinny płynnie obsługiwać Alibre Design.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.