fbpx
Strona główna » Dodatki » Parametryzacja » Parametryzacja w Alibre

Parametryzacja w Alibre

Alibre Design umożliwia projektowanie części w pełni parametrycznie. Wszystkie wprowadzane wartości są automatycznie traktowane jako parametry. Zdefiniuj najistotniejsze z nich jako parametry opisujące geometrię części podając ich wartości bezpośrednio lub wprowadzając formuły matematyczne.

Dzięki parametryzacji możesz modyfikować części lub całe złożenia zmieniając tylko wartości parametrów.

Parametry lokalne i globalne

Definiuj parametry lokalne, osobno dla każdej części i steruj dowolnymi wymiarami w szkicu lub dowolnymi zmiennymi operacji tworzących. Uzależnij geometrię kilku części w złożeniu od jednego lub wielu parametrów tworząc plik parametrów globalnych, który możesz powiązać z innymi projektami.

Parametry Alibre Design Lokalne i Globalne 01
Parametry lokalne w Alibre Design
Parametry Alibre Design Lokalne i Globalne 02 600x550 1
Parametry globalne w Alibre Design

Połączenie z Excel – nieograniczone możliwości parametryzacji

Dzięki bezpośredniemu połączeniu Alibre z arkuszami kalkulacyjnymi Excel możesz wykonywać nawet bardzo skomplikowane obliczenia matematyczne. Obliczone wartości przeniesiesz do pliku parametrów Alibre jednym kliknięciem.

Parametry Alibre Design Excel 03
Dynamiczne połączenie Alibre Design z arkuszem Excel
Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.