fbpx

Jak przesyłać całe projekty bez utraty powiązań

Zespół Alibre Design przygotował wspaniałe narzędzie do tworzenia kopii i przesyłania plików natywnych, bez utraty żadnych powiązań pomiędzy nimi. Archiwum Alibre w prosty sposób, przy użyciu kilku kliknięć tworzy paczkę wszystkich plików powiązanych z projektem.

Archiwum Alibre wyszukuje wszystkie powiązane pliki i zapisuje je do paczki z rozszerzeniem *.AD_PKG. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi martwic się, czy wszystkie pliki powiązane z projektem zostały spakowane/wysłane. Dlatego Archiwum Alibre należy zawsze tworzyć z poziomu pliku najbardziej podrzędnego. Na przykład jeżeli stworzymy Archiwum Alibre z poziomu głównego złożenia program spakuje tylko pliki, które są z nim bezpośrednio powiązane, czyli podzłożenia oraz wszystkie niezbędne części. Alibre w tym przypadku nie zapisze rysunków 2D, pliku parametrów globalnych ani BOM, ponieważ są one plikami bardziej podrzędnymi.

Najbardziej podrzędnym w naszym i większości przypadków plikiem będzie Rysunek 2D. Stworzenie Archiwum Alibre z tego poziomu zapewni zapisanie wszystkich plików projektu.

Aby zrobić Archiwum Alibre musimy kliknąć w logo Alibre w lewym górnym rogu okna. Następnie najeżdżamy na narzędzie Archiwum i wybieram Spakuj.

Archiwum Alibre spakuj

Aby wypakować przeniesione Archiwum wystarczy dwukrotnie kliknąć na stworzoną paczkę lub wypakować ją za pomocą narzędzia Archiwum.

Archiwum Alibre rozpakuj

Uwaga!

Stworzenie Archiwum Alibre z poziomu rysunku 2D doda do niego tylko rysunek, z którego aktualnie tworzymy Archiwum. Dlatego zalecane jest utworzenie wyłącznie jednego pliku rysunku 2D do jednego projektu (nie tworzymy wielu plików z rysunkami 2D), a w nim wiele arkuszy przedstawiających podzłożenia i części. Dzięki temu Archiwum będzie zawierało wszystkie pliki projektu powiązane ze sobą.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.