fbpx

Przetwarzanie bryły na model blaszany

W jakich sytuacjach ta funkcja jest przydatna?

  1. Do łatwego projektowania elementów blaszanych w środowisku modelowania części i późniejszej ich konwersji na element blaszany
  2. Do importu elementów blaszanych utworzonych w innych programach CAD 3D i automatyczne tworzenie rozwinięć

Poniżej przedstawiony jest przykład konwersji bryły na element blaszany.

Do wykonania ćwiczenia należy przygotować sześcienną kostkę o dowolnych wymiarach a następnie zaokrąglić jej krawędzie o wartość 0.5mm

Przetwarzanie bryły na blachę Alibre 1

Aby wykonać zmianę modelu na element blaszany należy kliknąć w poniżej zaznaczone okno.

Przetwarzanie bryły na blachę Alibre 2

Po wejściu w tą zakładkę ukaże nam się okno modelowania elementów blaszanych. Wcześniej wykonany model zostaje automatycznie zaimportowany.

Przetwarzanie bryły na blachę Alibre 3

1.W oknie „Arkusz Blachy” wybierz główną powierzchnię

2.Kliknij „Automatycznie Konwertuj”

 

Przetwarzanie bryły na blachę Alibre 4

Po zatwierdzeniu operacji ukaże nam się element blaszany, który możemy również rozwinąć.

Przetwarzanie bryły na blachę Alibre 1Przetwarzanie bryły na blachę Alibre 5

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.