fbpx

Chcę wstawić rzut izometryczny ale pod innym kątem. Czy jest możliwość zmiany kąta rzutu?

W Alibre Design nie można zmienić bezpośrednio kąta rzutu izometrycznego, jednakże jeżeli chcemy wstawić widok elementu w pozycji bardziej czytelnej, można to zrobić za pomocą Typowych widoków.

Najpierw należy zdefiniować typowy widok elementu. Aby to zrobić ustawiamy naszą części w pozycji, którą chcielibyśmy przedstawić w środowisku modelowania części lub elementów blaszanych.

Następnie przechodzimy do zakładki Przeglądanie i analiza w menu wstążkowym i klikamy narzędzie Widoki (narzędzie Widoki… dostępne jest także w menu standardowym w zakładce Widok lub pod skrótem klawiszowym Ctrl + U).

 

W oknie widoków klikamy Dodaj… . Ustalona pozycja została zapisana.

 

Teraz w każdym momencie można wrócić do zapisanego widoku.

 

Podczas generowania rysunku 2D z naszej części możemy teraz odwołać się do Widoku, który stworzyliśmy. Klikamy w przycisk Widok obszaru roboczego i wybieramy stworzony wcześniej widok. Widok podstawowy Przód zostanie zamieniony z wybranym.

 

 

Otrzymano widok, który wybraliśmy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.