fbpx

Czy mogę wyciąć napis na powierzchni cylindrycznej?

Tak.

Alibre Design daje taką możliwość. Poniżej znajduje się krótki opis jak to zrobić.

Tekst na powierzchni cylindrycznej można stworzyć za pomocą  środowiska modelowania elementów blaszanych. Przy użyciu narzędzia Wyciągnięte zagięcie tworzymy cylindryczny element blaszany.

 

 

Gdy zagięcie zostało stworzone można zmienić jego grubość. W tym celu należy wejść do Właściwości projektu a następnie w zakładce Parametry blachy zmienić wartość grubości arkusza blachy na jaką chcemy. Szkic tekstu dodajemy napis do elementu.

 

 

Teraz można wyłączyć szkicownik i wyciąć stworzony napis. Następnie zaginamy ponownie nasz element blaszany.

Aktywujemy Szkicownik 2D na jednej z powierzchni blachy i za pomocą narzędzia Szkic tekstu dodajemy napis do elementu.

 

 

Teraz można wyłączyć szkicownik i wyciąć stworzony napis. Następnie zaginamy ponownie nasz element blaszany.

Napis na elemencie cylindrycznym został stworzony.

Używając narzędzi operacji Bool’a można zaimportować stworzona część blaszaną do środowiska modelowania części i edytować ją jak tylko chcemy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.