fbpx

Jak mogę zmienić wymiar na dowolny?

Czasami może zdarzyć się, że chcemy na szybko zmienić wymiar elementu na rysunku 2D lub też stworzyć rysunek z wymiarami opisanymi przez zmienne. W Alibre wartość wymiaru domyślnie przypisana jest do wartości odczytanej bezpośrednio z modelu.

 

 

Jak widać wartość wymiaru jest wyszarzała i nie można jej zmienić. Aby móc zmienić wartość wymiaru na dowolną należy wyjść ze szkicownika i kliknąć jeden raz na wymiar, którego wartość chcemy zmienić. Pojawią się  Dynamiczne przyciski pod kursorem. Należy najechać na przycisk Zmień Wymiar a następnie kliknąć na ikonkę Zmień wartość wymiarowania.

 

 

Zmiana wymiaru w pokazany sposób podmienia tylko sposób wyświetlania wymiaru, nie wpływa na model 3D.

 

 

Jak widać wymiar nadal pozostaje zależny od modelu 3D.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.