fbpx

Dodefiniowywanie szkicu trwa strasznie długo, czy są narzędzia, które to przyspieszą?

Tak.

Alibre Design posiada kilka narzędzi ułatwiających szkicowanie i wspierających definiowanie szkiców. Po pierwsze należy pamiętać gdzie można znaleźć informacje o statusie szkicu. W dolnej części okna, poniżej okna roboczego wyświetlana jest informacja odnośnie tego czy szkic jest w pełni zdefiniowany czy też nie.

 

Narzędzia, które pomogą Ci szybciej definiowac szkic to:

  • Wymiarowanie na bieżąco – Pozwala na wprowadzanie wymiarów bezpośrednio w trakcie rysowania. Rysując w ten sposób zdefiniujesz szkic bez większego wysiłku.
  • Kolory DOF – wyświetla elementy szkicu w kolorach odpowiadających różnym statusom, co pomoże Ci szybko zlokalizować brakujace wymiary.

  • Podpowiedzi DOF – wyświetla ikony opisujące stopnie swobody elementów szkicu, które można odebrać.
  • Automatyczne wymiarowanie – Automatycznie dodaje brakujące wymiary, aby w pełni zdefiniować szkic. 

Wymiarowanie na bieżąco, Kolory DOF, Podpowiedzi DOF można właczyć z poziomu menu wstążkowego w zakładce Szkicowanie 2D w Opcjach szkicu.

 

 

Automatyczne wymiarowanie można włączyć natomiast z poziomu menu standardowego (naciśnij klawisz Alt aby wywołać menu). Należy w zakładce Szkic znaleźć i kliknąć narzędzie Automatyczne wymiarowanie…

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Alibre?
Pozostaw maila - skontaktujemy się z Tobą. Twój adres mailowy będzie użyty tylko do kontaktu w sprawie Alibre. Nie przekazujemy nikomu Twoich danych i nie będziemy Cię spamować.
Zapisując się do newslettera wyrażam dobrowolną zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu bezpośredniego informacji handlowych wysyłanych przez DATACOMP IT Sp. z o.o. na zlecenie osób trzecich. Przyjmuję do wiadomości, że udzielenie tej zgody jest całkowicie dobrowolne i jeśli nie chcę, nie muszę jej udzielać a także mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem oraz że zapoznałem(-am) się z treścią klauzuli informacyjnej oraz z Polityką Prywatności, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.